Red Faktör Jako (Red Factor Afrika Grey)

Red faktör Afrika Grileri (Red Faktör Jako), geleneksel Afrika Grisinin inanılmaz derecede nadir görülen bir gentic mutasyonudur. Bu, doğal olarak oluşan bir genetik mutasyondur,

Red Faktör Jako (Red Factor Afrika Grey)

Bu yüzden çok nadirdirler. Tüm Afrika Grileri gibi, son derece zekidirler. Yaşadıkları evdeki her şeyi izleyerek gözlemlerler. Misafirler geldiğinde sahiplerinin kapıya koşmalarını, bip sesi çıkardığında telefona ya da etrafındaki seslere verilen cevapları izlerler. Ardından, sahiplerinin dikkatini çekmek için bu sesleri taklit etmeyi öğrenirler.

Görünüşlerine 

Kırmızı Faktör Kongo Afrika Grileri, onları Timneh Afrika Grilerinden daha büyük yapan geleneksel Kongolarla aynı boyuttadır. 36 cm'e kadar büyürler. Sırtlarında kırmızı, gri tüyleri vardır. Yanlarında ve bacaklarının aşağısındaki tüyler beyaz desenli kırmızı ve gridir. Kanatlarının alt tarafı kırmızı desenli açık gri ve açık gri desenli kırmızıdır. Uçan tüyleri koyu gri ile koyu kırmızı vurgular veya beyaz vurgular ile koyu kırmızı ve koyu gri vurgular veya beyaz vurguların bir karışımıdır. Mideleri, gri ile kırmızı ve beyaz vurgular ve kırmızı ile gri ve beyaz vurgular karışımıdır. Mide tüyleri açık kırmızı vurgularla beyaza ve parlak kan kırmızısı kuyruklarının dibinde neredeyse tamamen beyaza dönüşen beyaz vurgularla açık kırmızıya dönüşür.

Kırmızı Faktörler, tıpkı tüm Afrika Grileri gibi şaşırtıcı ve zeki papağanlardır. Papağan ailesinin en zeki ve en iyi konuşmacıları olarak kabul edilirler. Bu nedenle, Afrikalı Grilerin doğru şekilde beslenildikleri ve eğitildikleri takdirde ailenizin bir ferdi olabilir. Ayrıca, yeterince sosyalleşme sağlanamazsa, çok hızlı bir şekilde "tek kişilik" bir kuşa dönüşecekler ve bu da onları strese sokabilir.

Tüm Kongo Afrika Grileri normalde 65 yıl yaşarlar, ancak artık daha iyi diye ve bakımla çok daha uzun yaşadıkları bilinmektedir.

Beslenme ve Bakım

Ciddi tıbbi sorunlara neden olabileceğinden kuşlara meyve tohumları, avokado, çikolata, soğan, elma çekirdeği, pişmemiş fasulye, pişmemiş pirinç, alkol veya kafein vermeyin.

Kırmızı Faktörlü Kongo Afrika Grey'in diyeti% 70 pelet ve% 30 taze meyve ve sebzelerden oluşmalıdır. Çok seçici yiyiciler olabilirler, bu da insanların onlara ana besin kaynağı olarak tohum vermelerine yol açar. Bu, sağlık sorunlarına, diyet sorunlarına ve obeziteye neden olacaktır.

Kırmızı Faktör Afrika Grileri oldukça zekidir. Sürekli olarak çeşitli oyuncaklara ve zihinsel olarak uyarılmalarını sağlamak için sosyalleşmeye ihtiyaçları var. Afrika Grilerinin uygun şekilde bakılmadıkları takdirde yaptıkları bilinen nevrotik ve kendine zarar verici davranışlara dönmelerini engellemek için bol miktarda zihinsel uyarıma ve sosyalleşmeye ihtiyaç duyarlar.

Egzersiz yapmak ve ayaklarını germek için çeşitli boyutlarda tüneklere ihtiyaçları vardır.