Mutasyon Pakistan Papağanları

Mutasyon Pakistan papağanları hakkında bilgileri sizler için bu makalemizde toplamaya çalıştık umarım beğenirsiniz.

Mutasyon Pakistan Papağanları

Bu makalemizde mutasyon pakistan papağanlarından bahsedeceğiz. Genelde doğada yeşil olan türleri ve o muhteşem boynundaki sihay ve kırmızı halkaları görmekteyiz. Yetişkin bir pakistan papağanında üstte oluşan kırmızı halka pakistan papağanımızın erkek olduğunu anlamaya yarar. Benim gözümde, bu kuşlar şimdiye kadar gördüğüm en etkileyici kuşlardan biridir. Genelde mutasyon olanları Mavi, sarı, pembe, beyaz gibi renklerde olurlar.

Daha fazla araştırma yaptıktan sonra, yetiştiricilerin üreme mutasyonlarına ne kadar emek harcadıklarını görmemek mümkün değil. Kelimenin tam anlamıyla, iyi bir yetiştirici ayrıntılı bir şekilde, genetik çalışarak, genç yavru kuşları eşleştirmek için yaklaşık üç yıl bekleyerek ve güzel bir gen oluşturarak bu kuşları üretir. Basitçe söylemek gerekirse, bu bir sanattır ve şimdiye kadar görülen en egzotik ve güzel örneklerden bazılarını üretmek bir ömür sürebilir. Piyasada sürekli yeni bir mutasyon ortaya çıktığında şaşırmamak elde değil. Şimdi gelelim bunların en büyük örneklerine;

Mavi  mutasyon pakistanlar en çok popüler olan türlerdir. Aslında, mutasyonlar arasında en çok arananlardır. Mavi mutasyon bir pakistan her zaman orjinal yeşil bir pakistan papağanından daha pahalı ve görkemlidir. Dişiler açık mavidir ve vücutlarında biraz daha koyu mavi tonları vardır. Bir erkek mavi mutasyon papağanı aynı renktedir ancak boynunun etrafında siyah ve beyaz bir halka olacaktır. Hepsinde koyu kırmızı gagalar ve tipik sarı ve siyah gözleri vardır.

Tarçınlı Turkuaz Mutasyon pakistanlar genel olarak diğer mutasyonlara göre popüler değildir. Çoğu zaman, bu mutasyonlar çoğunlukla üretim yapanların farklı renk pakistan üretiminde kullanıldığından piyasada fazla bulunmazlar. Böylesine egzotik bir mutasyona sahip olanlar, kuşun genel görünümünü baharı anımsatacak şekilde tanımlar. Bu kuşlar, pastel mavi, pastel yeşil ve beyazın yumuşak renklerini sergilerler. Tüm pakistanlar gibi, bu kuşlarının da mercan kırmızısı gagaları vardır.

Gri mutasyon pakistan papağanları, grinin birçok tonunu sergiler. Bu çarpıcı renkli papağanlar popülerdir ve üreticiler onları sattıkça daha popüler olmaya devam etmektedir.

Olgun bir erkek boyun halkasını yaklaşık 18 aylıkken sergileyecektir. Üzerindeki halka siyah beyaz. Dişinin bir halkası yoktur; ancak, ona rağmen dikkat çekicidir.

Hem erkek hem de dişinin sarı ve siyah gözleri vardır. Genç, olgunlaşmamış gri mutasyon pakistan papağanının gözleri yaklaşık 7 aya kadar koyu renkte olacaktır.

Lutino pakistan papağanların gövdesi sarıdır. Hem erkeklerin hem de dişilerin kırmızı gözleri vardır. Erkek yaklaşık 18 ayda pembe ve beyaz bir halka geliştirecek.

Açık gri ve yeşile yakın mutasyon pakistanlar sarı lutinolara çok benziyorlar; ancak renkleri daha sönüktür. Daha mat görünümleri ve açık gri renginden dolayı bazı türlerle karıştırılabilir.

Boyun boğazı sarı olmasına rağmen, erkekler lutinolar gibi pembe ve beyaz bir halka almazlar. Aksine, erkekler yaklaşık 18 ayda koyu siyah ve pembe bir halka alır. Dişiler bir halka almaz ancak açık sarı bir halkaya sahip gibidirler.

Kuyruklar grimsi bir görünüme sahiptir, ayaklar daha açık renktedir ve gaga mercan kırmızısıdır.

Violet Pastel Pakistanlar çok çekici papağanlardır. Çok renklidirler ve beyaz, sarı, mor ve mavinin daha açık tonlarını sergilerler. Olgun erkekler 18 ay civarında siyah bir halka çıkarır.

Tüyler dantele benzer, bu nedenle onlara dantel dikiş adı verilir. Hem erkek hem de dişi, taç ve gözlere doğru pastel sarı olan beyaz bir başlığa sahiptir.

Ayakları pembe, göz kapakları turuncu ve gagaları turuncu-kırmızı renktedir.