Macaw Papağanları Hakkında Bazı Bilgiler

Macaw papağanlarının türlerini, yaşam alanlarını ve onlarla ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

Macaw Papağanları Hakkında Bazı Bilgiler

Amerika papağanı olarak bilinirler ve papağanlar arasında belki de en kolay tanınan kuşlardır . Renkli ve eğlenceli olan bu kuşlar, yüzlerce yıldır evcil hayvan olarak tutulmaktadır.

Bu kuşlar, her biri farklı kişiliklere, beğenilere ve farklı huylara sahip karakterlerdir. Büyüklükleri nedeniyle, Macaw papağanlarının bakımı zor olabilir, ancak zaman ayırmaya değer ve sadık arkadaşlardır. İşte papağan ailesinin bu oyuncu üyeleri hakkında birkaç eğlenceli gerçek.

Macaw Papağanları En Büyük Papağanlardır

370'den fazla farklı papağan türü vardır ve en büyüğü Macaw papağanıdır. Macaw papağanları normalde iki ila dört kilo ağırlığındadır ve bu bir kuş için oldukça ağırdır. Macawların en büyüğü olan sümbül papağanı da denen mavi papağandır , gagadan kuyruğun ucuna kadar yaklaşık 1 metre uzunluğa ulaşabilir. Ayrıca, 1.5 metreye kadar etkileyici bir kanat açıklığına sahiptirler.

Birçok Macaw Papağanı Çeşitleri Vardır 

Macaw papağanları en büyük papağanlar olarak bilinirken, çeşitli boyutlarda gelen bir sürü türü olduğununu belirtmekte fayda var .
Ne kadar büyük ya da küçük olurlarsa olsunlar, tüm Macaw papağanları (sümbül papağanı hariç) birkaç ortak özelliği vardır, en belirgin olanı gözlerinin etrafındaki çıplak deri halkalarıdır. Pek çok insan için bu, Macaw papağanları arasında en tanınan özelliktir.

Macaw Papağanları 80 Yıldan Fazla Yaşayabilir

Uygun şekilde bakıldığında, mavi ve altın sarısı macaw papağanı gibi bazı Amerika papağanı türleri ortalama 60 yıl yaşayabilir ve birçoğunun 80 yıl veya daha fazla yaşadığı görülmüştür.
Bir Macaw papağanı evlat edinmek isteyenler, evcil hayvanlarına bakmak için yeterince zaman ayırmaya istekli olduklarından emin olmaları konusunda şiddetle uyarılır. Bu kuşların sahiplerinden daha uzun yaşamaları hiç de alışılmadık bir durum değildir, bu nedenle bakımları için özen gösterilmesi gerekir.

Doğal olarak olduğu gibi birçok farklı macaw türü, evcil hayvan ticaretindeki yetiştiriciler de cesur ve renkli hibrit macawlar üretirler.

Bazı Macaw Papağanları Hindistan Cevizi Kabuklarını Kıracak Kadar Güçlüdür

Sümbül papağanı, büyük gagalarında hindistan cevizi kabuğunu kırmaya yetecek güce sahiptir.
Etkileyici güçlerine rağmen, sümbül papağanları, özellikle elle beslenen bebekler olarak yetiştirildiklerinde tatlı ve şefkatli eğilimlerinden dolayı Macaw papağanı dünyasının "nazik devleri" olarak bilinir.
Diğer Macaw papağanı türlerinin de güçlü ve etkileyici gagaları vardır, bu da onları saldırganlık eylemleri veya hormonal davranış nöbetleri sırasında dikkate alınması gereken bir güç haline getirir. Bu, papağanların genellikle yalnızca büyük papağan yetiştirme deneyimi olanlara önerilmesinin ana nedenlerinden biridir.
Ve yinelemek gerekirse, papağanlar da tüm papağanlar gibi sosyal etkileşime ve sosyalleşmeye ihtiyaç duyarlar ki sıkılmasınlar. Sıkılmış bir Macaw papağanı bulabildiği her odunu çiğneyebilir ve güçlü gagaları ile bu ciddi bir yıkım anlamına gelebilir.