Macaws Hakkında 4 Eğlenceli Gerçekler ve Sağlıklı bir Amerika Papağanı Nasıl Yetiştirilir

Parlak, renkli tüyleri ve zeki, eğlenceyi seven eğilimi ile amerika papağanı mükemmel bir aile hayvanıdır. Tabii ki, bu büyük boyutlu kuşların, sahiplerinin farkında olması gereken kendine özgü kişilik ve davranış özellikleri vardır. 

Macaws Hakkında 4 Eğlenceli Gerçekler ve Sağlıklı bir Amerika Papağanı Nasıl Yetiştirilir

Parlak, renkli tüyleri ve zeki, eğlenceyi seven eğilimi ile amerika papağanı mükemmel bir aile hayvanıdır. Tabii ki, bu büyük boyutlu kuşların, sahiplerinin farkında olması gereken kendine özgü kişilik ve davranış özellikleri vardır. 

Amerika papağanları, mutlu ve sağlıklı olmalarını sağlamak için özel dikkat ve dikkat gerektiren titiz yaratıklardır. Burada, Amerika papağanı hakkında bazı eğlenceli gerçekleri ortaya çıkaracağız ve sonra size sağlıklı bir Amerika papağanı yetiştirmek için gerekenleri anlatacağız.

1. Macaws Kil Yiyor
Yabani macaws düzenli olarak değerli mineraller ve besinler, özellikle sodyum ve B12 vitamini için kil yalamalarıyla beslenir. Amazon Havzasındaki çoğu Amerika papağanı yağmur yağmadığında her gün kil tüketir!

Aslında, bazı çalışmalar kil yalamalarının kullanımını Amerika Papağanının üreme mevsimi ile ilişkilendirmiştir. Bir dişi üremeye hazırlanırken, yavrularını büyütmeye yardımcı olmak için daha fazla miktarda besin tüketebilir. Bu hem annenin hem de civcivin sağlığını güçlendirir.

Tabii ki, muhtemelen amerika papağanı kil yalamalarını beslemekten kaçınmak en iyisidir. Onları sık sık vahşi doğada tüketirken, kil yalamaları genellikle yararlı besinlerin yanı sıra toksinler de içerir.

2. 100 Yıl Yaşıyorlar.
Yaşam süresi bir dizi farklı faktöre bağlı olarak değişir, ancak esaret altındaki amerika papağanları - uygun şekilde bakım yapıldığında - 100 yıla kadar yaşayabilir! Çoğu 30-35 yaşına kadar yaşama eğiliminde olmasına rağmen, 100 yıldan fazla yaşayan macaws raporları bile var. Bu, tipik kedi veya köpek evcil hayvanınızdan oldukça uzun!

Bir Amerika papağanı yetiştirmeyi düşünüyorsanız, onu yetiştirmek için zaman ayırmaya istekli olduğunuzdan emin olun. Çok fazla insan, bu muhteşem kuşların ne kadar yaşayabileceğinin farkında olmadan bir Amerika papağanı evlat edinmeye ve yetiştirmeye karar verir. Yetiştirebileceğiniz en iyi arkadaş kuşlardan biri olarak listemizdeler.

3. Amerika Papağanlarının Sürükleyici Ayak Parmakları Var
Tıpkı diğer papağanlar ve kuş türleri gibi, Amerika papağanının birinci ve dördüncü parmakları geriye doğru işaret ediyor! Bu zigodaktili olarak bilinir, çünkü iki ayak parmağı öne, diğer ikisi geriye işaret eder. Bu şık özellik, amerika papağanına dalların ve yiyecek yemlerinin kolayca yakalanması için kullandığı güçlü kavrama ayak parmakları sağlar. 

Vahşi doğada, macaws yiyecek ararken fırça ve döküntüleri ortaya çıkarmak için ayak parmaklarını kullanır. Bu, Amerika papağanının aksi takdirde fark edilmeyecek yoğun alanlarda arama yapmasına izin verir.

Amerika papağanları, tohumlar, kuruyemişler, meyveler, yapraklar, buharlar, çiçekler ve böcekler dahil olmak üzere vahşi doğada çok çeşitli yiyecekler yerler. Esaret altında, bir Amerika papağanını ara sıra taze sebze ve meyvelerle birinci sınıf bir pelet diyetle beslemek genellikle en iyisidir. 

Bazı sahipler tohum karışımlarının en iyi seçim olduğunu varsayar, ancak ne yazık ki tohumlar genellikle sağlıklı büyüme ve gelişme için gerekli hayati besinlerden yoksundur.

4. Uzun Kuyruk Tüyleri Var!
Parlak tüylerine ek olarak, amerika papağanı da son derece uzun kuyruk tüyleriyle tanınır. Kuyruk tüyleri birkaç santim dışarı çıkıntı yaparak Amerika papağanının daha büyük ve daha belirgin görünmesini sağlar.

Umarım, bu size Amerika papağanı hakkında daha iyi bir fikir verecektir. Bu şaşırtıcı derecede güzel ve eşit derecede akıllı kuş, hem papağan sahipleri hem de araştırmacılar arasında bir favori.

Sağlıklı Bir Amerika Papağanı Nasıl Yetiştirilir?
Macaws, harika aile hayvanları yapan renkli orta boy papağanlardır. Çarpıcı güzel görünümlerine ek olarak, macaws da dost canlısı, sevecen, zeki ve sahiplerini memnun etmeye istekli.

Bunlar, burada ayrıntılı olarak açıklandığı gibi, farklılıkları öğrendikten sonra pek çok insanın diğer evcil kuşlara göre büyük ve mini amerika papağanlarını seçmesinin birçok nedeninden sadece birkaçı.

Burada sağlıklı bir Amerika papağanının nasıl yetiştirileceğine daha yakından bakacağız.

Amerika Papağanı Yaşam Beklentisi
Yukarıda belirtildiği gibi, Amerika papağanları 100 yıl yaşayabildikleri için herhangi bir papağanın en yüksek yaşam beklentisine sahiptir! Birçok farklı alt tür ve macaws çeşidi olsa da, çoğu esaret altında yaklaşık 35 yıl yaşıyor. 

Mavi ve sarı papağan
Amerika papağanı almayı düşünüyorsanız, onları yetiştirmeye tamamen adanmış ve kararlı olmanız gerekir.

Bir sahibi olarak, bir besin ihtiyaçlarının karşılanması ile birlikte güvenli, sağlıklı ortamı sağlamakla sorumlu olacak.

Çok fazla insan, bir tane yetiştirmenin ne kadar işe yaradığını fark etmeden bir Amerika papağanına sahip olmak için anında bir karar veriyor. 

Bazı macaw'lar sahiplerinin daha uzun yaşamak, böylece kendinizi adamak gerekir Bir ömür boyu bağlılık olduğunu yükselecek olmasıdır.

Beslenme ve Beslenme İhtiyaçları
Amerika papağanlarına çeşitli yiyecekler sunan dengeli bir diyet verilmelidir. Amerika papağanınıza basit bir pelet veya tohum karışımı vermek muhtemelen beslenme yetersizliğine neden olacaktır. 

Vahşi doğada, Amerika papağanları, bazıları böcek, meyve, fındık, tohum, çiçek ve bitki örtüsü içeren çok çeşitli yiyeceklerle ziyafet çeker; bu nedenle, bu öğelerden bazılarını Amerika papağanınızın diyetine dahil etmek isteyeceksiniz.

İyi bir kural, amerika papağanınızın diyetini yaklaşık% 70-80 pelet ve / veya tohum karışımı ve kalan% 20-30'u taze meyve ve sebzelerle karıştırmaktır. Yüksek kaliteli bir pelet gıda markası, amerika papağanınıza daha iyi sağlığı teşvik etmek için proteinler, vitaminler ve diğer faydalı besinler sağlayacaktır.

Çoğu papağan gibi, macaws da ara sıra meyve veya sebze dilimini sever, bu yüzden bunları da diyetlerine dahil ettiğinizden emin olun.

Yaşam Alanları
Amerika papağanları orta ila büyük boy bir papağan olarak kabul edilir. Bir Amerika papağanı gördükten sonra fark edeceğiniz ilk şeylerden biri gagasıdır. Amerika papağanları, yağmur ormanlarında açık kalın fındık ve kabukları kırmak için kullandıkları için diğer papağanlardan önemli ölçüde daha büyük bir gagaya sahiptir. 

Amerika papağanınıza uygun bir yaşam ortamı sağlamak, genel sağlığı ve refahı için kritik öneme sahiptir. Kafesleri, çok sıkışık hissetmeden hareket etmeleri, oynamaları ve yemek yemeleri için yeterince büyük olmalıdır.