Eğitim için Kuş Seçimi

Eğitim için hangi kuşu sahiplenmeliyim neler yapmalıyım bu makalemizde sizlere anlatacağız.

Eğitim için Kuş Seçimi

Eğitime başlamadan önce kuş seçiminde dikkat etmemiz gereken nedir bu konumuzda öğreneceğiz. Öncelikle eğitimin bir sabır gerektirdiği ve sahiplenmek istediğiniz kuşun da sizin gibi duyguları olan bir canlı olduğunu unutmayalım.

Eğer sizde bir kuş sahiplenmek ve o kuşu istediğiniz gibi eğitmek istiyorsanız önce size uygun olan türleri sitemizden inceleyerek araştırabilirsiniz. Araştırma yaparken evinizin veya iş yerinizin durumunun sahipleneceğiniz kuş için uygun olup olmadığına, ailenizin bir parçası olacaksa ve küçük bir evladınız varsa ona ve etrafındaki eşyalara zarar verip vermeyeceğine dikkat etmelisiniz.

Bazı türlerin ani hareketlerde kendini korumak için ısırma gibi ve evde eşyalarınıza zarar verme, sevdiklerinizi kıskanma gibi huyları olduğunu unutmayınız. Bu türler genellikle orta ve büyük kuş türlerinde daha çok bulunmaktadır. Şimdi eğer yeterli araştırmayı yaptıysanız ve almak istediğiniz kuş türüne karar verdiyseniz, nasıl sahipleneceğimize gelelim.

İlk adımı etrafınızda kuş üreticileri varsa onlardan yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer yoksa da endişelenmeyin bir petshop’a giderek seçebilirsiniz. Her zaman eğitim vereceğimiz kuşların, sizlere, ailenize ve dostlarınıza kolay alışabilmeleri için el besleme yavrular olmasına dikkat edin.

El beslemesi kuşların eğitimleri diğer yavru kuşlara nazaran daha kolay ve hızlı olacaktır. El besleme kuşlar diğer kuşlara nazaran fiyat olarak biraz daha pahalı olabilirler ama onlarla geçireceğiniz güzel günleriniz için bu yönde tercih yapmanız daha uygun olacaktır.

Genelde seçim yapacağınız kuşların 3 ila 5 aylık olmasına dikkat ediniz. 6 aylıktan sonra kuş eğitimleri bunlara nazaran biraz daha zor olacaktır. Şimdi eğer kuşunuzu aldıysanız diğer bilmeniz gereken kafes seçiminin nasıl olması gerektiği ve evde onların rahatsız olmayacağı bir yer seçimine geldi.