Kuş Eğitimine İlk Giriş

Kuş sahiplendiniz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız bu makalemizde öğrenebilirsiniz

Kuş Eğitimine İlk Giriş

Bu makalemize başlamadan önce kuş eğitimin bir sabır işi olduğunu lütfen unutmayın. Eğer gerekli sabrınızın olmadığını düşünüyorsanız lütfen kuşlarınızı gereksiz yere yormayınız.

Kuşlar, diğer evcil hayvanlarımızdan çok daha zeki, büyüleyici, güzel, inanılmaz yaratıklardır ve aynı zamanda çok uzun ömürlüdürler.

Tüm kuş severler, tüylü arkadaşlarının ne kadar zeki ve özel olduğununun bilir ve kuşunun yeteneklerini göstermek için eğitimin harika bir yol olduğuna inanır.  Hedefleri herzaman onları gören herkesi etkileyecek harika numaralar öğretmektir.

İlk başta evcil kuşunuzu eğitmek zor görünebilir, ancak bu ilerleyen zamanlarda öğreneceği yöntemlerle, onlara eğlenceli ve kolay numaralar öğretebilir. Bu öğrettiğiniz hareketlerle etrafınızdaki etkileyebilir ve bu işin nekadar eğlenceli bir iş olduğunu anlayabilirsiniz.

Unutmayın ki zaman, pratik ve sabır kuşunuzun başarısının anahtarıdır!

Kuşunuzu eğitmek, onunla olan ilişkinizin önemli bir parçasıdır.  Sadece kötü davranışları engellemek ve kuşunuzla başa çıkmayı kolaylaştırmak için değil, aynı zamanda onunla etkileşim kurmanın ve birlikte zaman geçirmenin eğlenceli bir yolu olduğunu görebilmektir.  Eğitim, kuşunuzun ev eğitiminden ona hareket öğretmeye kadar çeşitli amaçlar için kullanılabilir.  Şimdi gelelim eğitimin olmazsa olmazlarına.

Aşağıda yazacağım ve görsellerini ekleyeceğim eğitim araçlarıni dilerseniz kendiniz yapabilir, dilerseniz de internetten satın alabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz bu eğitim malzemelerini kendinizin yapması ve yaparken daha çok keyif almanız.

İşte eğitim için gerkeli olanlar;

  • T şeklinde eğitim tüneği
  • Clicker (Bunun yerine parmağınızı şıklatabilirsiniz)
  • Uzun ince bir çubuk (Tahta çay karıştırıcı olabilir)
  • Ödül maması (Kuşunuzun en çok sevdiği yem, meyva ve hatta en çok oynamayı sevdiği oyuncak bile olabilir)
  • En önemlisi eğitimi vereceğiniz, kuşunuzun dikkatinin dağılmayacağı sessiz sakin bir oda 

İlk başta bu yazdıklarımı tedarik ederek eğitime hazırlık yapabilirsiniz. Bundan sonraki makalelerde hepsinin nasıl kullanılacağını sizlere anlatacağım.