Gallah Kakadu Özellikleri

Gallah kakadu ve özellikleri, nerede yaşarlar, ne yerler ve buna benzer tüm içerikleri sizler için topladık.

Gallah Kakadu Özellikleri

Galah kakadu ( Eolophus roseicapillus ), daha küçük kakadu türlerinden biridir ve şaşırtıcı renklere sahiptir. Göğsü parlak pembe, kanatlar açık gri ve tepe kısmı beyazımsı pembedir. Gaga ve ayaklar kemik rengindedir. Bu kuş, Avustralya'da vahşi doğada çok yaygındır. Avustralyalılar bu kakadulara pembe ve gri galahlar diyor.

Gallah kakadu, Avustralya'nın tüm kıtasında doğal olarak bulunur. Çok fazladırlar ve açık alanlarda büyük gruplar halinde görülebilirler. Avusturya’da yaşayan İnsanlarında etkisiyle daha fazla ürediler. Çünkü çiftçilerin yetiştirdiği mahsulleri yiyorlar ve sığırların su içme havuzlarından / kuyularından faydalanıyorlar.

Bu tür daha çok açık tarlalarda görülür ve bu alandaki ağaçlarda uyur. Ormanlarda yaşamazlar.

Galah kakadu, en çok beyaz kakadu türleri ve korelalarla ilgilidir, ancak hepsiyle uzaktan akrabadır.

Bir Galah kakadu, eğer ona uygun bakım ve barınma sağlarsanız, evcil hayvan olarak bakabileceğiniz güzel bir kuştur.

Çok büyük bir kafes sağlarsanız onlara güzel bir ortam verebilirsiniz. Tüm kakadu türleri gibi, bu kuşlar da çok yüksek sesle çığlık atabilirler, ancak pratikte bunu diğer kakadu türleri kadar sık yapmazlar. Çoğu Galah kakadu çok sevimli kuşlar olmayabilir (örneğin Şemsiye (umbrella) kakadunun aksine  ), ancak elbette bireysel farklılıklar vardır. Bir Galah kakadusu çok eğlenceli ve biraz hiperaktiftir. Arkadaş olarak başka bir kakadu ile gerçekten iyi anlaşır.