Üzümler Muhabbet Kuşları ve Papağanlar İçin Ne Kadar Güvenli? Evcil Hayvanlarınızı Besleyebileceğiniz Meyve Türleri

Muhabbet Kuşları Üzüm Yiyebilir Mi? Muhabbet kuşları için üzüm gibi meyveler gibi sağlıklı yiyecekler gereklidir. Bunlar vücut ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olur. Potasyum ve Manganez gibi minerallerin yanı sıra A ve C vitaminleri sağladıkları için son derece faydalıdırlar.

Üzümler Muhabbet Kuşları ve Papağanlar İçin Ne Kadar Güvenli? Evcil Hayvanlarınızı Besleyebileceğiniz Meyve Türleri

Muhabbet Kuşları Üzüm Yiyebilir Mi?
Muhabbet kuşları için üzüm gibi meyveler gibi sağlıklı yiyecekler gereklidir. Bunlar vücut ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılamalarına yardımcı olur.

Potasyum ve Manganez gibi minerallerin yanı sıra A ve C vitaminleri sağladıkları için son derece faydalıdırlar.

Soruyor olabilirsiniz, muhabbet kuşlarının çekirdeksiz üzümleri olabilir mi? Evet, yapabilirler. Aslında, üzüm çekirdeği muhabbet kuşlarının tüketmesi için tamamen güvenlidir. Kolay yemek ve sindirmek anlayacaklar çekirdeksiz üzüm de evcil hayvan kuş için yararlıdır.

Ve diyetleri için gerekli taze meyvelere düzenli erişiminiz yoksa, kurutulmuş meyveleri düşünüyor olabilirsiniz.

Muhabbet kuşları susuz kalmış üzümleri yiyebilir mi?

Gerçekten de, kuru üzüm veya Kuru Üzüm, muhabbet kuşları için güvenli ve çok sağlıklıdır. Aslında, kuşunuzun kuru üzümleri taze üzümlerden daha çok sevdiğini bile görebilirsiniz. Bunun nedeni, kuru üzümlerin yemeleri ve sindirmeleri için daha kolay bir boyut ve dokuya sahip olmalarıdır.

Bunun yanı sıra, kurutulmuş meyvelerin taze meyvelerden daha tatlı olduğu veya daha yüksek bir şeker içeriğine sahip olduğu bilinmektedir, ki bu kesinlikle muhabbet kuşunun iştahını çeker.

Muhabbet Kuşları Üzüm Yiyebilir Mi?


Üzümler yüksek miktarda fruktoz veya başka terimlerle şeker içerir. Bu, onlara enerji sağladığı için bazı kuşlar için faydalı olabilir. 

Ancak, muhabbet kuşu o kadar şeker içeriği ihtiyacı olmayan küçük kuşlar vardır. Ayrıca çok hassas bir sindirim sistemine sahipler, bu yüzden onları asla günlük olarak üzümlerle beslememelisiniz. 

Peki muhabbet kuşları ılımlı ise üzüm yiyebilir mi? Evet!

İşin iyi tarafı, üzümlerin kuşlar için hala birçok faydası var ve toksik değiller. 

Bu nedenle, küçük porsiyonlarda verdiğiniz sürece onları muhabbet kuşlarınız için sağlıklı bir muamele olarak kullanmak gerçekten kötü bir fikir değildir.

Haftada sadece bir veya iki üzüm yemelerine izin verebileceğinizi unutmayın. Üzümleri düzenli olarak beslerseniz veya çok fazla beslerseniz, muhabbet kuşunuz obezite gibi birçok sağlık sorunundan muzdarip olabilir. 

Ve eğer muhabbet kuşları susuz kalmış üzümlere sahip olabilirlerse, bunlar muhabbet kuşları için gereksiz olan çok daha yüksek bir şeker içeriğine sahip oldukları için muhabbet kuşları için çok büyük bir hayır-hayırdır.

Besleme Güvenliği


Ve artık muhabbet kuşu / muhabbet kuşu üzümlerinizi besleyip beslemeyeceğinizi bildiğinize göre, herhangi bir zarardan kaçınmak için ekstra bilgiye sahip olmak hala önemlidir. 

İyice Durulayın
Onlara sunduğunuz meyve veya sebzeleri daima yıkamalısınız... Ve üzümler bir istisna değildir. Sağlıklı olabilirler, ancak üzümlerin bile böcek ilacı ve hafif toksik gübreler gibi kimyasallarla gelebileceğini aklınızda bulundurmalısınız.

En küçük kimyasal damla bile muhabbet kuşunuza / muhabbet kuşunuza zarar verebileceğinden, yanlışlıkla böcek ilacı veya gübre ile bağlanmış herhangi bir şeyi beslemek istemezsiniz.

Onları Daha Küçük Kes
Onlara vereceğiniz üzümler serçe parmağınızın ucundan daha küçük değilse, onları ikiye veya daha fazla kesmeniz gerekir. Bu, üzümleri daha hızlı ve kolay bir şekilde tüketmelerine yardımcı olacaktır.

Bunun yanı sıra, muhabbet kuşlarının ve muhabbet kuşlarının daha küçük porsiyonlarda bulunan yiyeceklere çekildiği bilinmektedir, çünkü daha büyük yiyecekler tüketmeleri zor görünebilir.